
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 2.7 kHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 2.1 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 1 mV/µs |
| Operating Supply Current | 1.4 µA |
| Input Bias Current | 25 pA |
| Output Current per Channel | 1.5 mA |
| Gain Bandwidth Product | 2.7 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 150 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.1 V |
| Voltage Gain | 113.98 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90 dB |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 2.7 kHz |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 120 dB |
| Amplifier Type | Ultra Low Power Amplifiers |
| Input Voltage Noise Density | 185 nV/sqrt Hz |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$5.00352
Ext.Price$5.00352
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.00352 | $5.00352 |
| 10 | $4.89206 | $48.92060 |
| 25 | $4.85926 | $121.48150 |
| 50 | $4.82668 | $241.33400 |
| 100 | $4.79432 | $479.43200 |
